    Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-55-C1-R0
    Part No.:
    ATS-10H-55-C1-R0
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDATS-10H-55-C1-R0.pdf
    Description:
    HEATSINK 35X35X10MM L-TAB
    Length:
    1.378" (35.00mm)
    Width:
    1.378" (35.00mm)
    Diameter:
    Fin Height:
    0.394" (10.00mm)
    23.94°C/W @ 100 LFM