    Amphenol ICC (FCI) 98424-G52-34ALF
    Part No.:
    98424-G52-34ALF
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD98424-G52-34ALF.pdf
    Description:
    CONN HEADER SMD 34POS 2MM
    Series:
    Minitek® 2.00mm
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Number of Positions:
    34
    Row Spacing - Mating:
    0.079" (2.00mm)
    Insulation Height:
    0.244" (6.20mm)
    Pitch - Mating:
    0.079" (2.00mm)
    Mounting Style:
    Surface Mount
    Contact Length - Mating:
    0.157" (4.00mm)
    Contact Finish - Mating:
    Gold, GXT™
    Features:
    Keying Slot, Pick and Place
    Current Rating (Amps):
    2A (AC/DC)