    EDAC Inc. 629W13W3240-2N4
    Part No.:
    629W13W3240-2N4
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD629W13W3240-2N4.pdf
    Description:
    CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
    Series:
    629-WC
    Mounting Style:
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
    Shell Size, Connector Layout:
    3 (DB, B) - 13C3, 13W3
    Current Rating (Amps):
    5A, 20A