    EDAC Inc. 630-13W3650-2TC
    Part No.:
    630-13W3650-2TC
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD630-13W3650-2TC.pdf
    Description:
    CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
    Current Rating (Amps):
    5A, 20A
    Contact Type:
    Signal and Power
    Flange Feature:
    Housing/Shell (M3)
    Number of Positions:
    13 (10 + 3 Power)
    Backset Spacing:
    0.370" (9.40mm)