    EDAC Inc. 630W11W1340-2N4
    Part No.:
    630W11W1340-2N4
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD630W11W1340-2N4.pdf
    Description:
    CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SOLDER
    Series:
    630-WC
    Mounting Style:
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
    Shell Size, Connector Layout:
    2 (DA, A) - 11C1, 11W1
    Current Rating (Amps):
    5A, 20A