    EDAC Inc. 630W21W1240-1NA
    Part No.:
    630W21W1240-1NA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD630W21W1240-1NA.pdf
    Description:
    CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
    Series:
    630-WC
    Mounting Style:
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
    Shell Size, Connector Layout:
    3 (DB, B) - 21W1
    Current Rating (Amps):
    5A, 10A