    EPSON SG-8018CB 30.2000M-TJHSA0
    Part No.:
    SG-8018CB 30.2000M-TJHSA0
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSG-8018CB 30.2000M-TJHSA0.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 30.2000MHZ CMOS SMD
    Series:
    SG-8018
    Function:
    Standby (Power Down)
    Voltage - Supply:
    1.62V ~ 3.63V
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    30.2 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max):
    8.1mA