    EPSON SG-8018CB 50.0533M-TJHPA0
    Part No.:
    SG-8018CB 50.0533M-TJHPA0
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSG-8018CB 50.0533M-TJHPA0.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 50.0533MHZ CMOS SMD
    Series:
    SG-8018
    Voltage - Supply:
    1.62V ~ 3.63V
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    50.0533 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max):
    8.1mA