    EPSON SG-8101CA 125.0006M-TCHSA0
    Part No.:
    SG-8101CA 125.0006M-TCHSA0
    Manufacturer:
    EPSON
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSG-8101CA 125.0006M-TCHSA0.pdf
    Description:
    SG-8101CA 125.0006M-TCHSA0: OSC
    Manufacturer:
    EPSON
    Series:
    SG-8101
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Function:
    Standby (Power Down)
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V ~ 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.055" (1.40mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    125.0006 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    6.8mA (Typ)