18QHTF21-1.0025-OE.pdf
| Image |  |
| Series | 18QHTF21 | 18QHTF21 | 18QHTF21 | 18QHTF21 | 18QHTF21 |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | LVCMOS | LVCMOS | LVCMOS | LVCMOS | LVCMOS |
| Voltage - Supply | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - | - |
| Frequency | 6.144 MHz | 34.56 MHz | 1.96608 MHz | 2.097 MHz | 3.64 MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Current - Supply (Max) | 21mA | 23mA | 21mA | 21mA | 21mA |