QVMQF326D25-2.5B-55.000.pdf
| Image |  |
| Series | QuikXO | QuikXO | QuikXO | QuikXO | QuikXO |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | LVDS | LVDS | LVDS | LVDS | LVDS |
| Voltage - Supply | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) | 0.067" (1.70mm) | 0.067" (1.70mm) | 0.067" (1.70mm) | 0.067" (1.70mm) |
| Frequency Stability | ±2.5ppm | ±2.5ppm | ±2.5ppm | ±2.5ppm | ±2.5ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | ±8ppm | ±8ppm | ±8ppm | ±8ppm | ±8ppm |
| Frequency | 180 MHz | 70 MHz | 44 MHz | 27 MHz | 16.32 MHz |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C | -30°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Current - Supply (Max) | 23mA (Typ) | 23mA (Typ) | 23mA (Typ) | 23mA (Typ) | 23mA (Typ) |