    Microchip Technology SMDA15-6/TR13
    Part No.:
    SMDA15-6/TR13
    Package:
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSMDA15-6/TR13.pdf
    Description:
    TVS DIODE 15VWM 30VC 8-SO
    Package/Case:
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    15V
    Voltage - Breakdown (Min):
    16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    30V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    5A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    300W
    Capacitance @ Frequency:
    140pF @ 1MHz
    Qualification:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)