    Pasternack PE3141LF-18
    Part No.:
    PE3141LF-18
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3141LF-18.pdf
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMA
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Part Status:
    Active
    Style:
    SMA to SMA
    1st Connector:
    SMA Plug, Right Angle
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    SMA Plug, Right Angle
    Color:
    Tan
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    18.00" (457.20mm)
    Frequency - Max:
    Cable Type:
    RG-180
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    95 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms