PE3600-60.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3600-60.
| Image |  |
| Manufacturer | Pasternack | Pasternack | Pasternack | Pasternack | Pasternack |
| Series | - | - | - | - | - |
| Packaging | Retail Package | Retail Package | Retail Package | Retail Package | Retail Package |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Style | SMC to SMC | SMC to SMC | SMC to SMC | SMC to SMC | SMC to SMC |
| 1st Connector | SMC Plug | SMC Plug | SMC Plug | SMC Plug | SMC Plug |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Color | White | - | White | - | - |
| 2nd Contact Gender | Female | Male | Female | Male | Male |
| 1st Contact Gender | Female | Male | Female | Male | Male |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 12.00" (304.80mm) | 36.00" (914.40mm) | 36.00" (914.40mm) | 12.00" (304.80mm) | 24.00" (609.60mm) |
| Frequency - Max | - | - | - | - | - |
| Cable Type | RG-188A | RG-188 | RG-188A | RG-188 | RG-188 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |