    Pasternack PE3C0168/HS-60
    Part No.:
    PE3C0168/HS-60
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3C0168/HS-60.pdf
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMA
    Style:
    SMA to SMA
    1st Connector:
    SMA Jack
    2nd Connector:
    SMA Plug
    1st Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    60.0" (1.5m) 5.0'
    Frequency - Max:
    5.8 GHz
    Cable Type:
    LMR 195
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C