    Pasternack PE3C1704/HS-36
    Part No.:
    PE3C1704/HS-36
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3C1704/HS-36.pdf
    Description:
    TNC Male to SMA Male Cable 36 In
    Style:
    SMA to TNC
    1st Connector:
    TNC Plug
    2nd Connector:
    SMA Plug
    Color:
    Black
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max:
    5.8 GHz
    Cable Type:
    LMR 400
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms