    Pasternack PE3C1737/HS-36
    Part No.:
    PE3C1737/HS-36
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3C1737/HS-36.pdf
    Description:
    COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
    Style:
    N-Type to N-Type
    1st Connector:
    N-Type Plug
    2nd Connector:
    N-Type Plug
    Color:
    Black
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max:
    6 GHz
    Cable Type:
    LMR 240
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C