    Pasternack PE3C3055LF/RD-48
    Part No.:
    PE3C3055LF/RD-48
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3C3055LF/RD-48.pdf
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMA
    Style:
    SMA to SMA
    1st Connector:
    SMA Plug
    2nd Connector:
    SMA Plug
    Color:
    Black
    Length:
    48.0" (1.2m) 4.0'
    Frequency - Max:
    6 GHz
    Cable Type:
    LMR 195
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms