    Pasternack PE3C6177-48
    Part No.:
    PE3C6177-48
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3C6177-48.pdf
    Description:
    COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Part Status:
    Active
    Style:
    4.3/10 to 4.3/10
    1st Connector:
    4.3/10 Plug, Right Angle
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    4.3/10 Plug, Right Angle
    Color:
    Blue
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    48.0" (1.2m) 4.0'
    Frequency - Max:
    5.8 GHz
    Cable Type:
    SPP-250LLPL
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms