    Pasternack PE3W00507-48
    Part No.:
    PE3W00507-48
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3W00507-48.pdf
    Description:
    COAX CBL SMA TO N-TYPE
    Style:
    SMA to N-Type
    1st Connector:
    SMA Plug
    2nd Connector:
    N-Type Plug, Right Angle
    Color:
    Silver
    Length:
    48.0" (1.2m) 4.0'
    Frequency - Max:
    11 GHz
    Cable Type:
    Hand Formable .141
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms