    Pasternack PE3W01505/HS-36
    Part No.:
    PE3W01505/HS-36
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3W01505/HS-36.pdf
    Description:
    Reverse Polarity TNC Male to SMA
    Style:
    RP-TNC to SMA
    1st Connector:
    RP-TNC Plug
    2nd Connector:
    SMA Plug, Right Angle
    Color:
    Black
    1st Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max:
    Cable Type:
    LMR 240
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C