    Pasternack PE3W02993-60
    Part No.:
    PE3W02993-60
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3W02993-60.pdf
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMA
    Style:
    SMA to SMA
    1st Connector:
    SMA Plug
    2nd Connector:
    SMA Plug, Right Angle
    Length:
    60.0" (1.5m) 5.0'
    Frequency - Max:
    10 GHz
    Cable Type:
    0.086" Semi-Rigid Cable
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms