    Pulse Electronics PM4547.561NLT
    Part No.:
    PM4547.561NLT
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPM4547.561NLT.pdf
    Description:
    FIXED IND 560NH 5A 33 MOHM SMD
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    5 A
    Current - Saturation (Isat):
    7.2A
    DC Resistance (DCR):
    33mOhm Max
    Inductance:
    560 nH
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
    Features:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)