    Pulse Electronics PM4547.822NLT
    Part No.:
    PM4547.822NLT
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPM4547.822NLT.pdf
    Description:
    FIXED IND 8.2UH 1.3A 468MOHM SMD
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    1.3 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.8A
    DC Resistance (DCR):
    468mOhm Max
    Inductance:
    8.2 µH
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
    Features:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)