    Samtec Inc. DW-13-20-F-T-795
    Part No.:
    DW-13-20-F-T-795
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.225" (5.715mm)
    Length - Stack Height:
    0.795" (20.193mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)