    Samtec Inc. DW-13-20-F-T-845
    Part No.:
    DW-13-20-F-T-845
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.175" (4.445mm)
    Length - Stack Height:
    0.845" (21.463mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)