    Samtec Inc. DW-19-12-L-D-730
    Part No.:
    DW-19-12-L-D-730
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.190" (4.826mm)
    Length - Stack Height:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)