    Samtec Inc. DW-20-11-L-D-490
    Part No.:
    DW-20-11-L-D-490
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.930" (23.622mm)
    Length - Post (Mating):
    0.330" (8.382mm)
    Length - Stack Height:
    0.490" (12.446mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)