    Samtec Inc. DW-20-13-L-T-675
    Part No.:
    DW-20-13-L-T-675
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDDW-20-13-L-T-675.pdf
    Packaging:
    Bulk
    Number of Positions:
    60
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.230" (31.242mm)
    Length - Post (Mating):
    0.445" (11.303mm)
    Length - Stack Height:
    0.675" (17.145mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)