    Samtec Inc. DW-24-08-T-S-300-LL
    Part No.:
    DW-24-08-T-S-300-LL
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDDW-24-08-T-S-300-LL.pdf
    Description:
    CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H TIN
    Number of Positions:
    24
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating):
    0.120" (3.048mm)
    Length - Stack Height:
    0.300" (7.620mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)