    Samtec Inc. DW-25-08-L-D-265
    Part No.:
    DW-25-08-L-D-265
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    50
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating):
    0.155" (3.937mm)
    Length - Stack Height:
    0.265" (6.731mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)