    Samtec Inc. DW-25-19-FM-D-200
    Part No.:
    DW-25-19-FM-D-200
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDDW-25-19-FM-D-200.pdf
    Description:
    CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
    Number of Positions:
    50
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.330" (33.782mm)
    Length - Post (Mating):
    1.020" (25.908mm)
    Length - Stack Height:
    0.200" (5.080mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)