    Samtec Inc. DW-26-07-T-S-200
    Part No.:
    DW-26-07-T-S-200
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDDW-26-07-T-S-200.pdf
    Description:
    CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H TIN
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    Flex Stack, DW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    26
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating):
    0.120" (3.048mm)
    Length - Stack Height:
    0.200" (5.080mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)