    Samtec Inc. DW-26-07-T-S-250
    Part No.:
    DW-26-07-T-S-250
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDDW-26-07-T-S-250.pdf
    Description:
    CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H TIN
    Number of Positions:
    26
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating):
    0.070" (1.778mm)
    Length - Stack Height:
    0.250" (6.350mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)