    Samtec Inc. DW-26-09-F-D-320
    Part No.:
    DW-26-09-F-D-320
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Number of Positions:
    52
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Post (Mating):
    0.300" (7.620mm)
    Length - Stack Height:
    0.320" (8.128mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)