    Samtec Inc. DW-32-07-S-S-279
    Part No.:
    DW-32-07-S-S-279
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating):
    0.041" (1.041mm)
    Length - Stack Height:
    0.279" (7.087mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)