    Samtec Inc. DW-32-07-S-S-300
    Part No.:
    DW-32-07-S-S-300
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    Flex Stack, DW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    32
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating):
    0.020" (0.508mm)
    Length - Stack Height:
    0.300" (7.620mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)