    Samtec Inc. DW-37-14-L-S-935
    Part No.:
    DW-37-14-L-S-935
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.430" (36.322mm)
    Length - Post (Mating):
    0.385" (9.779mm)
    Length - Stack Height:
    0.935" (23.749mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)