    Samtec Inc. DW-39-19-F-S-830
    Part No.:
    DW-39-19-F-S-830
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Description:
    FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    Flex Stack, DW
    Packaging:
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    39
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.330" (33.782mm)
    Length - Post (Mating):
    0.390" (9.906mm)
    Length - Stack Height:
    0.830" (21.082mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)