    Samtec Inc. DW-40-11-L-S-475
    Part No.:
    DW-40-11-L-S-475
    Packaging:
    Bulk
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.930" (23.622mm)
    Length - Post (Mating):
    0.345" (8.763mm)
    Length - Stack Height:
    0.475" (12.065mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)