    Samtec Inc. IDSD-05-S-03.20-G
    Part No.:
    IDSD-05-S-03.20-G
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Rectangular Cable Assemblies
    Package:
    Description:
    INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    IDSD
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Connector Type:
    Socket to Cable
    Number of Positions:
    10
    Pitch - Connector:
    0.100" (2.54mm)
    Pitch - Cable:
    0.050" (1.27mm)
    Length:
    0.267' (81.28mm, 3.20")