    Samtec Inc. TW-03-06-S-D-370-100
    Part No.:
    TW-03-06-S-D-370-100
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-03-06-S-D-370-100.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 6POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.203" (5.156mm)
    Length - Stack Height:
    0.370" (9.400mm)
    Length - Tail:
    0.100" (2.540mm)