    Samtec Inc. TW-03-06-S-D-410-130
    Part No.:
    TW-03-06-S-D-410-130
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-03-06-S-D-410-130.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 6POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.133" (3.378mm)
    Length - Stack Height:
    0.410" (10.414mm)
    Length - Tail:
    0.130" (3.302mm)