    Samtec Inc. TW-04-05-G-D-175-239
    Part No.:
    TW-04-05-G-D-175-239
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-04-05-G-D-175-239.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 8POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.594" (15.088mm)
    Length - Post (Mating):
    0.180" (4.572mm)
    Length - Stack Height:
    0.175" (4.445mm)
    Length - Tail:
    0.239" (6.071mm)