    Samtec Inc. TW-04-05-G-D-220-075
    Part No.:
    TW-04-05-G-D-220-075
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-04-05-G-D-220-075.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 8POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.594" (15.088mm)
    Length - Post (Mating):
    0.299" (7.595mm)
    Length - Stack Height:
    0.220" (5.588mm)
    Length - Tail:
    0.075" (1.905mm)