    Samtec Inc. TW-04-05-G-D-365-115
    Part No.:
    TW-04-05-G-D-365-115
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-04-05-G-D-365-115.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 8POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.594" (15.088mm)
    Length - Post (Mating):
    0.114" (2.896mm)
    Length - Stack Height:
    0.365" (9.271mm)
    Length - Tail:
    0.115" (2.921mm)