    Samtec Inc. TW-04-06-G-D-310-100
    Part No.:
    TW-04-06-G-D-310-100
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-04-06-G-D-310-100.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 8POS
    Number of Positions:
    8
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.263" (6.680mm)
    Length - Stack Height:
    0.310" (7.874mm)
    Length - Tail:
    0.100" (2.540mm)