    Samtec Inc. TW-04-06-G-D-360-120
    Part No.:
    TW-04-06-G-D-360-120
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-04-06-G-D-360-120.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 8POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.193" (4.900mm)
    Length - Stack Height:
    0.360" (9.144mm)
    Length - Tail:
    0.120" (3.048mm)