    Samtec Inc. TW-04-06-G-D-393-102
    Part No.:
    TW-04-06-G-D-393-102
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-04-06-G-D-393-102.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 8POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.178" (4.521mm)
    Length - Stack Height:
    0.393" (9.982mm)
    Length - Tail:
    0.102" (2.600mm)