    Samtec Inc. TW-04-10-G-D-370-090
    Part No.:
    TW-04-10-G-D-370-090
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-04-10-G-D-370-090.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 8POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.614" (15.596mm)
    Length - Post (Mating):
    0.154" (3.912mm)
    Length - Stack Height:
    0.370" (9.400mm)
    Length - Tail:
    0.090" (2.286mm)